Wiadomości

Transmisje Mszy Świętej z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie

Rozszerzająca się epidemia koronawirusa oraz restrykcje wprowadzone ponownie w związku z próbą ograniczenia jej ekspansji mają wpływ na kolejne dziedziny naszego życia – także na sprawy religijne.

Dekretu Ks. Biskupa Ordynariusza Andrzeja Jeża

„W związku z wprowadzonymi ograniczeniami dotyczącymi liczby uczestników zgromadzeń religijnych 1 osoba na 7m2 w „strefie czerwonej”, ponownie udzielam na terenie całej diecezji dyspensy od obowiązku uczestnictwa we Mszy, św. w niedzielę i święta nakazane, aż do odwołania. Tych, którzy z niej skorzystają, gorąco zachęcam do duchowego łączenia się z Najświętszą Ofiarą za pośrednictwem środków społecznego przekazu, oraz do uczestnictwa w niej w dni powszednie”.

Dlatego też warto pamiętać, że w obecnej sytuacji – osoby starsze i schorowane mogą pozostać w domach i stąd śledzić transmisje Mszy Świętych, które są w niedziele w środkach społecznego przekazu np. o godz. 7.00 w TVP 1, o godz. 9.00 w Polskim Radiu – Program Pierwszy, o godz. 9.30 w Telewizji Trwam, o 13.00 w TV Polonia.

Warto pamiętać także o tym że szczepanowskiej bazylice zamontowana jest kamera internetowa, która pozwala oglądać transmisje Mszy Świętych. Transmisje odbywają się wg harmonogramu Mszy świętych i nabożeństw.

Plan transmisji 

PONIEDZIAŁEK-SOBOTA

Msza święta w Bazylice: 6. 30 oraz w okresie zimowym 17.00

NIEDZIELA 

Msza święta w Bazylice: 6.30, 8.00, 9.30, 11.00, 15.30

KAMERA <==

 

Firma Climax uruchomiła dla swoich klientów korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu dodatkowe kanały telewizyjne, na których dostępne są transmisje nabożeństw  z kościołów w Powiecie Brzeskim. 

Transmisję z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie można oglądać w telewizji Climax wg harmonogramu nabożeństw na kanale 854.

W wielu kościołach zamontowane są kamery, która pozwalają oglądać przez internet transmisje Mszy Świętych. Na kanałach od 850 do 859 można oglądać transmisję z kościołów w Brzesku, Szczurowej, Buczu, Dębnie, Okocimiu, Borzęcinie Dolnym i Górnym, Buczu, Okulicach oraz Szczepanowie.

Lista kanałów – transmisje z kościołów w Powiecie Brzeskim

kanał 850 – Brzesko kam 1
kanał 851 – Brzesko kam 2
kanał 852 – Borzęcin Górny
kanał 853 – Borzęcin Dolny
kanał 854 – Bazylika Szczepanów
kanał 855 – Bucze
kanał 856 – Okulice
kanał 857 – Dębno
kanał 858 – Okocim
kanał 859 – Szczurowa

Pozostałe osoby które nie maja dostępu do telewizji kablowej firmy Climax mogą skorzystać z transmisji internetowej.

– W tym trudnym dla nas wszystkich okresie przypominamy, że do Państwa dyspozycji są nasze kamery umieszczone w świątyniach. Dzięki nim możecie Państwo uczestniczyć w nabożeństwach codziennie. Poniżaj lista parafii w których umieszczone są nasze kamery streamingowe, wraz z linkami do transmisji. Wystarczy kliknąć – zachęca firma Climax z Brzeska, która w naszym powiecie obsługuje transmisje internetowe dla kilku parafii.

TRANSMISJE NABOŻEŃSTW / kamery <==

 

===

===
Usługę transmisji wdrożyła firma Climax pana Rafała Kraja.