Wiadomości

Transmisja Pasterki z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie

O godz. 23.50 24 grudnia zapraszamy na transmisję Pasterki z Sanktuarium Świętego Stanisława Biskupa i Męczennika w Szczepanowie.

Pasterka to tradycyjna Msza Święta jest odprawiana o północy na pamiątkę wydarzeń opisanych w Ewangelii św. Mateusza: „Pasterze w tym czasie zbudzeni przez aniołów udali się do groty narodzenia Pańskiego”.

Pasterka upamiętnia oczekiwanie i modlitwę pasterzy zmierzających do Betlejem. W Polsce jest jedną z najważniejszych świątecznych tradycji.

Prosimy poinformować osoby starsze czy też chore oraz osoby mieszkające za granicą, aby mogły skorzystać z możliwości obejrzenia transmisji internetowej.

 

Transmisja internetowa

Transmisja Pasterki z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie / na stronie parafii <==

 

Transmisja w telewizji internetowej firmy Climax

Firma Climax uruchomiła dla swoich klientów korzystających z telewizji za pośrednictwem światłowodu dodatkowe kanały telewizyjne, na których dostępne są transmisje nabożeństw  z kościołów w Powiecie Brzeskim. 

Transmisję z Bazyliki Mniejszej w Szczepanowie można oglądać w telewizji Climax wg harmonogramu nabożeństw na kanale 854.

W wielu kościołach zamontowane są kamery, która pozwalają oglądać przez internet transmisje Mszy Świętych. Na kanałach od 850 do 859 można oglądać transmisję z kościołów w Brzesku, Szczurowej, Buczu, Dębnie, Okocimiu, Borzęcinie Dolnym i Górnym, Buczu, Okulicach oraz Szczepanowie.