Wiadomości

Razem do świętego Stanisława

W tym roku mija 940 rocznica śmierci św. Stanisława ze Szczepanowa, o czym przypominają tegoroczne obchody Tygodniowego Odpustu w sanktuarium.

Na doroczną pieszą pielgrzymkę do Patrona Polski tradycyjnie wyruszyły we czwartek 9 maja o 16.00 trzy grupy pielgrzymów z brzeskich parafii. Z naszej wspólnoty pielgrzymowali dorośli, dzieci i młodzi z księżmi wikariuszami ks. Marcinem i ks. Sylwestrem, a po połączeniu grup na rondzie przewodnictwo objął ks. Krzysztof z parafii św. Jakuba. Maszerującym towarzyszyła w drodze modlitwa różańcowa oraz pieśni maryjne prowadzone przez młodzież z akompaniamentem banjo.

Hasłem tegorocznego odpustu są słowa „W mocy Bożego Ducha. Święty Stanisław przewodzi Kościołowi Chrystusowemu” nawiązujące do roku duszpasterskiego i do V Synodu Diecezji Tarnowskiej. Czwartek zawsze jest dniem modlitwy o nowe powołania kapłańskie i zakonne, dlatego pielgrzymi z Brzeska, kapłani – srebrni Jubilaci oraz Liturgiczna Służba Ołtarza szczepanowskiego dekanatu modlili się w tej intencji podczas mszy świętej o 18.00, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. abp Henryk Nowacki. Po mszy świętej uczczono relikwie św. Stanisława.

W imieniu miejscowych duszpasterzy pielgrzymów z Brzeska na „Ziemi Świętego Stanisława” powitał ks. Adam Lelito: „Święty Stanisław pragnie, aby każdy z nas kierował się w życiu zasadami ewangelicznymi i wytrwałość w wierze realizował” – powiedział. Następnie pątnicy ucałowali krzyż i zostali pokropieni wodą święconą. Ksiądz Adam zaprosił wszystkich do obejrzenia Szczepanowskiego Panteonu Świętych i Błogosławionych.

Galeria zdjęć <==

milosierdzie.brzesko.net.pl