Wiadomości

Potrzeba modlitwy o trzeźwość – transmisja w RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz

Potrzeba wytrwałej modlitwy w intencji trzeźwości – zachęca ks. Zbigniew Guzy, który od lat pomaga osobom uzależnionym i ich rodzinom. 'Ku trzeźwości z Kościołem” to hasło 42. diecezjalnej pielgrzymki do Szczepanowa. Odbędzie się ona w najbliższą sobotę i niedzielę.

– Warto się modlić, zachęcam do tego. Kiedy poznaję historię życia osób uzależnionych, zauważam, że tej modlitwy było bardzo mało. Potrzeba wytrwałej modlitwy. Ufajmy, że ona przyniesie błogosławione owoce. Uczestnicy pielgrzymki będą przepraszać za grzechy wynikające z uzależnień. Ma ona także charakter błagalny, pragniemy prosić o łaskę trzeźwości – mówi ks. Zbigniew Guzy dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

Pielgrzymka rozpocznie się w Szczepanowie w sobotę Apelem Jasnogórskim o 21.00. Będzie też czuwanie wspólnot trzeźwościowych z Tarnowa, Brzeska i Rzezawy. Natomiast w niedzielę o 10.15 rozpocznie się Droga Krzyżowa, o 11.00 Msza św. pod przewodnictwem abpa Henryka Nowackiego. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

rdn.pl