Wiadomości

Peregrynacja obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan

W sobotę 9 marca 2019 roku Rycerze Kolumba z Rady 16727 Św. Stanisława BM w Szczepanowie powitali obraz Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, który nawiedził ich Radę w dniach od 9.03.2019 r. do 16.03. 2019 r.

Członkowie Rady w uroczystej procesji wprowadzili obraz do Bazyliki,  gdzie została odprawiona uroczysta Msza święta na powitanie Matki Bożej z udziałem Rycerzy Kolumba i wiernych z parafii. Podczas Mszy świętej, Rycerze Kolumba włączyli się w liturgię, czytając Słowo Boże, Modlitwę Powszechną oraz posługiwali przy jej sprawowaniu. Uroczysta Msza święta sprawowana była przez Kapelana Rady księdza Prałata Władysława Pasiuta, księdza mgr Krzysztofa Kamieńskiego oraz księdza mgr Jana Tomczyka. Po Mszy świętej był czas na osobistą modlitwę oraz wspólny różaniec prowadzony prze Braci z Zakonu Rycerzy Kolumba.

Ikonę Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan na zamówienie Rycerzy Kolumba wykonał słynny ikonograf Fabrizio Diomedi. Natomiast poświęcił ją Abp Jean-Clément Jeanbart, melchicki arcybiskup Aleppo. W oparciu o Ten Obraz, Zakon Rycerzy Kolumba na całym świecie rozpoczął nowy program modlitewny w intencji Chrześcijan prześladowanych na Bliskim Wschodzie.

Codziennie miliony Chrześcijan na całym świecie doświadczają różnorakich prześladowań i dyskryminacji, lecz rzadko ten fakt jest zauważalny w naszym codziennym życiu. Dla uciskanych Chrześcijan bardzo ważne jest wsparcie i zrozumienie okazywane ze strony współwyznawców z całego świata. Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan, jest okazją nie tylko do wsparcia modlitewnego, ale również zachętą do poczynienia refleksji, czy i my w różnych sytuacjach, bylibyśmy gotowi do dania świadectwa wiary.

Ikona Matki Bożej Wspomożycielki Prześladowanych Chrześcijan