Wiadomości

Ministranci i lektorzy w Seminarium

W sobotni słoneczny dzień, 22 kwietnia br. grupa 16 ministrantów i lektorów wraz z księdzem opiekunem LSO, wzięła udział w dniu otwartym w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Do Seminarium przybyło z różnych stron diecezji ponad 300 chłopców, młodzieńców. Większość z nich to ministranci, lektorzy i ceremoniarze.

– Po przejechaniu 21 km. pociągiem, przejściu pieszo ze stacji PKP Tarnów, dotarliśmy na miejsce. O godzinie 10:00 rozpoczęła się adoracja Najświętszego Sakramentu z możliwością sakramentu pokuty, a następnie o godzinie 10:30 uczestniczyliśmy w Eucharystii, której przewodniczył ks. bp Stanisław Salaterski. Po Mszy Świętej zaplanowany był koncert zespołu „Sezon na czereśnie”. Po sytym obiedzie w refektarzu seminaryjnym mogliśmy zwiedzić seminarium: bibliotekę, sale wykładowe, sale misyjną, a następnie w seminaryjnej auli im. św. Jana Pawła II ks. Jan Wnęk, proboszcz parafii św. Antoniego w Krynicy Zdroju, opowiedział o ks. Janie Czubie, misjonarzu męczenniku, pochodzącym z naszej diecezji, który zginął w 1998 r. w Republice Konga, gdzie został zastrzelony przez rebeliantów. Dzień Otwarty zakończył się Koronką do Miłosierdzia Bożego w kaplicy seminaryjnej – relacjonuje ks. Mateusz Kawa, dekanalny moderator Liturgicznej Służby Ołtarza.

Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji na stronie: Dzień otwarty w tarnowskim seminarium (gosc.pl)