Wiadomości

Grecja: „Śladami św. Pawła” / Pielgrzymka do Grecji – 11 dni

Zapraszamy parafian do udziału w zaplanowanej od 22 lipca do 1 sierpnia 2019 r. pielgrzymki autokarowej do Grecji. Trasa pielgrzymki: Skopje- Filipia- Kowala- Veria- Kalambaka- Meteory- Delfy- Loutraki – Ateny Epidavros- Nafplio-Mykeny- Korynt- Patra- powrót promem. Chętni na wyjazd mogą zabrać program z zakrystii i tam się zapisać. Pielgrzymki dają niezapomniane przeżycia religijne i krajoznawcze. Zapraszamy do wspólnego pielgrzymowania Śladami św. Pawła.

/Skopje- Filipia- Kowala- Veria- Kalambaka- Meteory- Delfy- Loutraki – Ateny Epidavros- Nafplio-Mykeny- Korynt- Patra- powrót promem/

TERMIN: 22.07- 01.08.2019
PROGRAM RAMOWY:

Dzień 1 (22.07.2019) /Poniedziałek/
Zbiórka uczestników. Msza Święta i wyjazd o godz. 2:00 z kraju. Przejazd przez Słowację, Węgry i Serbię. Przejazd do hotelu tranzytowego na terytorium Serbii. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 2 (23.07.2019) /Wtorek/
Rano po śniadaniu wyjazd z hotelu. Przejazd do stolicy Macedonii – Skopie. Zwiedzanie centrum historycznego wraz z centrum pamięci Matki Teresy z Kalkuty. Msza Święta. Wyjazd kolejką – panorama miasta. Następnie zwiedzanie Kanionu „Matka” połączone z rejsem. Wieczorem przyjazd do hotelu w okolicach Salonik. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 3 (24.07.2019) /Środa/
Śniadanie. Przejazd do Filipii i zwiedzanie miejsca chrztu pierwszej kobiety w Europie – miejsce związane z działalnością św. Pawła. Msza Święta. Następnie przejazd do Kawali – zwiedzanie centrum i portu, do którego wg. tradycji przypłynął Św. Paweł. Przejazd do Salonik – zwiedzanie: Biała Wieża, Katedra, Centrum Historyczne, Pomnik Aleksandra Wielkiego, Cytadela, panorama miasta z tarasu widokowego. Powrót do hotelu. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 4 (25.07.2019) /Czwartek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Przejazd do Verii- zwiedzanie miejsca, w którym przemawiał Św. Paweł. Msza Święta. Przejazd do Kalambaki. Meteory – bizantyjskie klasztory „zawieszone” na skalnych szczytach. Klasztory zostały wybudowane w XIV w. przez mnichów poszukujących odosobnienia i miejsca dla duchowego rozwoju. Są one prawdziwymi muzeami bizantyjskiej sztuki, z pięknymi ikonami, starymi manuskryptami, jedynymi w swoim rodzaju mozaikami i freskami. Meteory to jedne z najwspanialszych atrakcji turystycznych świata. Zwiedzanie wybranego klasztoru. Przejazd do hotelu w ok. Kalambaki, zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 (26.07.2019) /Piątek/
Śniadanie i wykwaterowanie z hotelu. Po śniadaniu przejazd do Termopil z posągiem Leonidasa i 300 spartan. Czas na zdjęcia w miejscu legendarnej bitwy. Następnie przejazd do Delf. Wyrocznia Apollina w Delfach zna była już ok. 1500 w p.n.e., została uświetniona Świątynią i Teatrem Apolla raz licznymi posągami i budowlami. Wysokie skały wokół świątyni odbijają echo wypowiedzianych słów. Msza Święta – w plenerze/. Przejazd do hotelu w Loutrakach. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 6 (27.07.2019) /Sobota/
Śniadanie. Przejazd do Aten. Zwiedzanie Stolicy Grecji m.in.: Akropol, Partenon, Agora, Łuk Hadriana, przejazd przez Plac Syndagma, zmiana warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza Ogrody Królewskie, Pałac Prezydencki, historyczna dzielnica Plaka – czas wolny. Msza Święta. Powrót do hotelu na obiadokolację połączoną z folklorem i nocleg.

Dzień 7 (28.07.2019) /Niedziela/
Śniadanie, Msza Święta. Pobyt wypoczynkowy nad morzem. Obiadokolacja i nocleg.

Dzień 8 (29.07.2019) /Poniedziałek/
Po śniadaniu przejazd na Peloponez i zwiedzanie tzw. „Argolidy”. Epidavros – starożytne uzdrowisko, słynące do dziś ze starożytnego teatru stworzonego prze Polikleta Młodszego w IV w. p.n.e. Nafplio – pierwsza stolica nowożytnej Grecji, miasto uważane za najpiękniejszą osadę w Grecji, położone nad morzem. Można w nim znaleźć wenecką twierdzę w porcie, miejskie mury obronne oraz fortecę, która góruje nad wszystkimi ze szczytów Palamidy. Msza Święta. Następnie przejazd do punktu widokowego z panoramą starożytnych Myken. Czas wolny na zdjęcia. Przejazd na krótką sesję zdjęciową nad Kanałem Korynckim. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 9 (30.07.2019) /Wtorek/
Przejazd do Starożytnego Koryntu – zwiedzanie terenów archeologicznych (z zewnątrz), oraz miejsc związanych z działalnością Św. Pawła. Msza Święta. Przejazd do Patras – zwiedzanie kościoła z relikwiami św. Andrzeja. Pożegnalny posiłek w stylu greckim. Przejazd na prom. Zaokrętowanie na prom relacji Patras- Wenecja. Nocleg na promie (kabiny 4- osobowe) /ew. posiłek we własnym zakresie/.

Dzień 10 (31.07.2019) /Środa/
Całodzienny rejs promem. Możliwość opalania na pokładzie oraz wypoczynku) /Wyżywienie we własnym zakresie/.

Dzień 11 (01.08.2019) /Czwartek/
Wyokrętowanie w godzinach porannych w Wenecji i przejazd tranzytowy do Polski. Powrót do Szczepanowa w późnych godzinach wieczornych.

CENA: 2 700 PLN CENA ZAWIERA: Przejazd komfortowym autokarem (WC, DVD, Caffe-Bar, Klimatyzacja), 1 nocleg tranzytowy w Serbii w hotelu min. ** oraz 7 noclegów na terenie Grecji w hotelach min. *** w pokojach 2-, 3- osobowych z pełnym węzłem sanitarnym; 2 noclegi na promie (w kabinach 4-osobowych), Wyżywienie: 8 śniadań i 8 obiadokolacji oraz posiłek pożegnalny w stylu greckim, Wieczorek folklorystyczny, Rejs Promem, Opiekę pilota- przewodnika, Ubezpieczenie NW/KL

CENA NIE ZAWIERA: Dopłaty do pokoju 1- osobowego (+750 PLN/os), Kosztów realizacji programu tj.: biletów wstępu do zwiedzanych obiektów, opłat przewodników lokalnych, opłat wjazdowych do miast, taks klimatycznych, użyczenia urządzeń TOUR-GUIDE (obligatoryjnie u pilota w autokarze: +110€ – osoby dorosłe, +90€ – osoby po 65 roku życia, +40€ – dzieci, młodzież oraz studenci na podstawie ważnej legitymacji studenckiej), Napoi do obiadokolacji, Posiłków na promie, Świadczeń nie wymienionych w ofercie.