Wiadomości

Ekstremalna Droga Krzyżowa

drogaEkstremalna Droga Krzyżowa, jest indywidualnym przeżyciem duchowym. W samotności, w milczeniu, w nocy, podejmujemy wysiłek fizyczny i duchowy, rozważając stacje drogi krzyżowej. To dobra okazja do spotkania z Bogiem. Zwłaszcza polecamy to wydarzenie tym, którzy w trakcie Wielkiego Postu w wirze obowiązków nie zdążą się przygotować dobrze do Świąt Wielkanocnych, oraz tym, którzy chcą podjąć nowe wyzwanie, by pogłębić swoją duchowość.

Ta droga zmieni Twoje życie. Zobacz, jak wygląda droga do poznania samego siebie.

Jasień-Szczepanów / Trasa przodków / – trasa 40 km <==

11 marca z Parafii NMP w Jasieniu, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Szczepanowa. Droga Krzyżowa rozpocznie się o godz. 21.oo Mszą św. Wyjście o godz. 22.oo. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać między innymi; przez Porębę Spytkowską, Uszew, Porąbkę Uszewską, Dębno. W Szczepanowie będzie zakończenie około godz. 5.oo rano, przejściem przez Bramę Miłosierdzia, modlitwy jubileuszowe i rozesłanie. Wszystkich, którzy chcieliby przejść tę trasę zachęcamy. Kontakt z organizatorami wywieszony jest na afiszu.

Szczepanów-Zabawa / Trasa Błogosławionej Karoliny /- trasa 44 km <== 

18 marca, z Parafii Szczepanów, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa do Zabawy. Rozpoczęcie będzie na Mszy św. o godz. 18.oo. Wyjście z Bazyliki o godz.19.oo. Trasa Drogi Krzyżowej będzie przebiegać, ze Szczepanowa przez Okulice i Dołęgę do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. Całość trasy liczy 44 km nocą.

Chętni powinni się zapisać na www.edk.org.pl. Szczegóły na naszej stronie internetowej.