Wiadomości

Droga do niepodległości / TGN

Młodzież z grupy apostolskiej Effatha przygotowała misterium o odzyskaniu niepodległości. Misterium zostało przedstawione 11 listopada w sanktuarium patrona Polski św. Stanisława Biskupa i Męczennika.

Młodzi, pod kierunkiem ks. Adriana Pazdyka, zabrali widzów w duchową podróż.

– Wierszem, piosenką, dźwiękiem i obrazem, światłem i grą aktorską przypomnieliśmy drogę do wolności, jaką przebyła nasza ojczyzna poprzez bohaterstwo dorosłych, młodych i dzieci, mężczyzn i kobiet. Jako młode pokolenie żyjemy w czasie pokoju i historię znamy jedynie ze szkoły, mediów, z przekazu rodziców. Mimo to, czujemy się związani z naszą przeszłością, jesteśmy z niej dumni i chcemy pokazać, że wartości, za które oddawali życie nasi rodacy, są dla nas ważne – mówią Ola i Kacper z grupy Effatha.

Grupa Effatha gromadzi na cotygodniowych spotkaniach około 30 osób.

– Nazwa naszej grupy jest wezwaniem do otwartości, na Boga, na drugiego człowieka. Otwartości uczyliśmy się m.in. podczas naszych wyjazdów integracyjnych, podczas których pracowaliśmy w grupach pod kierunkiem animatorów. To był wspaniały czas, który zaowocował wzajemnym poznaniem i przyjaźniami. Nazwa naszej grupy mówi również, że jesteśmy w drodze, że coraz bardziej otwieramy się na Boga, coraz mocniej chcemy być blisko Niego – mówi Ola.

Młodzi zapraszają swoich rówieśników na spotkania.

– Odbywają się w każdy piątek po Mszy św. wieczornej, w sezonie letnim około 19, w zimowym – o 18 – dodaje Kacper.

 

Galeria zdjęć <==

TGN / KS. ZBIGNIEW WIELGOSZ