Wiadomości

„Bo wiesz jaka straszna droga przede mną. Listy z Wielkiej Wojny” – spotkanie autorskie w Szczepanowie

W sobotę 2 kwietnia 2022 o godz. 16.00 w Publicznej Szkole Podstawowej im. Bohaterów Westerplatte w Szczepanowie, ul. Św. Stanisława 5 odbędzie się spotkanie autorskie z Danutą Kądziołką.

Kanwą spotkania z Danutą Kądziołką, autorką książki „Bo wiesz jaka straszna droga przede mną. Listy z Wielkiej Wojny”, będzie wyjątkowo obszerny zbiór listów z frontu I wojny światowej, pisanych ręką zwykłego człowieka ze Szczepanowa do ukochanej żony. Wydarzenie będzie okazją do rozmowy z Panią Danutą, która opracowała i wydała listy swojego poległego dziadka.

W 2021 r. staraniem pani Danuty Kądziołki z Tarnowa pojawiła się blisko 200 stronnicowa książka pod tytułem „Bo wiesz jaka straszna droga przede mną. Listy z Wielkiej Wojny”. To historia jej dziadka opisana za pomocą około 170 listów jakie przesłał do żony w okresie od wcielenia do 57 IR, aż do śmierci 19 miesięcy później w szeregach 32 LIR na froncie włoskim w maju 1917 r.

Organizatorami wydarzenia są: Filia Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Szczepanowie oraz Sołtys Szczepanowa Anna Lubowiecka.

powiatbrzeski.pl